top of page

Uluslararası Yayınevi kapsamında ve Akademik Teşvik Kriterlerine Uygun Uluslararası Kitap 

logo 3.jpg

Uluslararası Yayınevi kapsamında ve Akademik Teşvik Kriterlerine uygun Ekim 2024 Kitap Çağrısı

Uluslararası Yayınevi kapsamında Kapsamında Kitap Bölümü Yayınlama

All Sciences Academy, 2015 yılında Konya’da yayıncılık faaliyetlerine başlamış olup, bilimsel ve akademik kongreler düzenleyerek yayın hayatına devam etmiştir.  Akademik geçmişe sahip olan kurucu ekibinin deneyimi ve bilgi birikimi ile beraber kısa süre içerisinde akademik ve edebi türden 500’den fazla kitabı okuyucuya ulaştırmanın gururunu taşımaktayız.
Kuruluş amacında okuyucu talep ve isteklerini göz önüne alarak ulusal ve uluslararası okur yazarlara hizmet vermektedir. All Sciences Academy yayın hayatı içerisinde yasal ve etik açıdan sorun oluşturmadan ve ihtiyaca yönelik bilimsel çalışmaları kalıcı hale getirmek amacı gütmektedir.
All Sciences Academy, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK)’nın 19.11.2019 tarihli duyurusu ile Ulusalararası Yayınevi tanımına göre tüm temel alanlarda “Tanınmış Ulusalararası Yayınevi” statüsündedir.

All Sciences Academy, Tanınmış Uluslararası Yayınevi olup Yeni Doçentlik Kriterleri ve Akademik Teşvik kriterlerini sağlamaktadır.

 

Kitap Gönderimi ve Gerekli Belgeler

Aşağıda belirtilen içerik ve tür halinde toplam 4 dosya halinde hazırlanan çalışma allsciencesacademybooks@gmail.com mail adresine tek seferde gönderilmelidir. Gerekli belgeler şu şekildedir:

1. Çalışma Tam Metni

(Word halinde hazırlanacak tam metinler belirtilen tam metin yazım kuralları ve şablonuna uygun olarak hazırlanmalıdır. Yazım kuralları dökümanını aşağıda bulabilirsiniz.)

2. Kayıt Formu

(Birden fazla yazarlı çalışmalarda sorumlu yazar mutlaka belirtilmelidir. Unvan, isim, kurum, orcid id gibi alanların hiçbirisi boş bırakılmamalıdır.)

3. Telif Devri ve Sözleşme

Bu dosya önce bilgisayardan çıktı olarak alınmalı ve mutlaka ıslak imzalı şekilde taratılarak gönderilmelidir. 

4. İntihal Raporu

(İntihal raporu ithenticate, turnitin ya da intihal.net’ten alınabilir ve kaynakça hariç en fazla yüzde 10 olması beklenmektedir. Tezden üretilen ve başlığa verilen dipnotla çalışmanın tezden üretildiği belirtilen çalışmalarda bu oran aşılabilir.)

Süreç ve Ücret bilgileri

1. Süreç

1- Gönderime gerçekleştirilen kitap bölümleri ilk olarak intihal kontrolü yapılır.

 

2- Gerekli intihal oranı sağlandı ise bilim alan uygunluğu ve için editör onayına sunulmaktadır.

 

3- Editör onayından geçmeyen bölümler red edilir. Editör onayı sonrası hakem değerlendirmesine sunulur.

 

4- Dil kontrolü yapılır

5- İlgili süreç 1 hafta içinde tamamlanmaktadır.

6-Her kitap ISBN numaralı ve doi'li olarak basımı gerçekleşecektir.

 

2. Ücret

Kitaplarınızın elektronik basımı için ödenmesi gereken tutar KDV dahil 1300TL'dir.

İletişim

Daha fazla bilgi almak için allsciencesacademybooks@gmail.com adresine mail yoluyla veya +905518696546 iletişim numarası ile detaylı bilgi alabilirler. 

Not: Mail ve Whatsapp yoluyla daha hızlı geri dönüş alabilirsiniz.

bottom of page